logo

انتخاب محل سایدبار

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
hello@youremail.com
+1234567890

سیستم حضور و غیاب و کنترل تردد

چگونه یک دستگاه حضور و غیاب مناسب را انتخاب نماییم؟
سیستم حضور و غیاب مورد نیاز جهت کنترل حضور و غیاب کارکنان به طور موثر است . نیاز به یک سیستم کنترل حضور غیاب با افزایش تعداد کارکنان که شما مدیریت می کنید رشد می کند. انتخاب دستگاه مناسب، اما ممکن است یک کار دشوار باشد مگر اینکه شما یک متخصص باشید. اجازه دهید از طریق چند نکته که شما را با انتخاب دستگاه های حضور غیاب زمان مناسب مورد نیاز خود کمک خواهد کرد بپردازیم.
۱- بدنبال چه نوع از دستگاه های حضور و غیاب هستید ؟
یک دستگاه کارت خوان برد کوتاه RFID
ب. دستگاه های بیومتریک (اثر انگشت، دستگاه اسکن شبکیه چشم)
ج. دستگاه کارت خوان و بیومتریک
۲- آیا شما به کنترل دسترسی نیز نیاز دارید؟ سیستم حضور و غیاب همچنین می توانید به عنوان دستگاه های کنترل دسترسی کار کند . در این مورد، دستگاه از طریق ارائه اطلاعات دقیق برای ردیابی کارمندان ورود / خروج به شرکت را کنترل می کند . در این مورد، شما یک دستگاه برای هر یک از درب ورود / خروج نیاز دارند. بنابراین، تعداد درب مورد استفاده برای ورود / خروج باید مشخص شود. همچنین، شما ممکن است نیاز به کنترل دسترسی به تنها منطقه خاص از شرکت نیاز داشته باشید مانند یک اتاق سرور.
۳- چه تعداد از کارکنان انتظار می رود هم زمان از دستگاه حضور و  غیاب استفاده نمایند ؟
اگر تعداد زیادی از کارکنان هم زمان از سیستم حضور و  غیاب استفاده می کنند ، شما نیاز به یک دستگاه که در شناسایی سریع می باشد دارید . برخی از دستگاه های بیومتریک ممکن است چند ثانیه برای فرآیند شناسایی زمان لازم داشته باشند ، که اگر شما تعداد زیادی از کارکنان را داشته باشید ممکن است یک صف طولانی ایجاد گردد .
۴- ظرفیت ذخیره سازی از دستگاه. سیستم  حضور غیاب تنها تعداد محدودی از تراکنش ها را ذخیره می کند . اگر شما تعداد زیادی از کارکنان دارید ، شما باید یک دستگاه با ظرفیت ذخیره سازی بالا را انتخاب نمایید. برای مثال اگر شما از ۱۰۰۰ کارمند دارید ، وهر کارمند به طور متوسط ۵ بار در روز از  سیستم حضور غیاب استفاده می کند ، ۵۰۰۰ تراکنش در یک روز وجود دارد. بنابراین اگر شما یک دستگاه با ظرفیت ذخیره سازی از ۵۰،۰۰۰ رکورد را انتخاب کنید، شما می توانید اطلاعات اخیر به مدت ۱۰ روز را داشته باشید .
۵- چه تعداد سایت / شعبه دارید؟ اگر شما سایت و ادارات مختلف دارید و شما می خواهید به نظارت بر کارکنان از یک محل متمرکز بپردازید ، شما باید دستگاه هایی که ارتباط TCP / IP را پشتیبانی کند استفاده نمایید . در این مورد، شما همچنین نیاز به یک نرم افزارحضور غیاب نیاز دارید که تمام داده های حضورو غیاب را به یک محل متمرکز جمع آوری و سپس محاسبات آن انجام گردد.
۶ – انتخاب نرم افزار مناسب از خصوصیاتی که در انتخاب نرم افزار حضور غیاب مهم است می توان به
محیط نرم افزار Software Platform
قابلیت استفاده به صورت چند کاربری Multi-user access
استفاده به صورت چند شرکتی Multi-company support
سادگی استفاده از نرم افزار Rounding
برنامه ریزی وقابلیت تعریف انواع شیفت Scheduling
گزارش گیری Reporting
قابلیت انتقال به سایر نرم افزار های مالی مانند حقوق دستمزد Exporting for integration and analysis purposes
۶- کدام سیستم حضور غیاب را انتخاب کنید؟ خوب، اگر شما تعدادی از سیستمها با مشخصات بالا را پیدا کردید ، اکنون باید یکی از آنها انتخاب نمایید .